Itel City 200 (128GB/4GB; 50MP Camera; 5200mAh)
KSh 3,700 Original price was: KSh 3,700.KSh 3,400Current price is: KSh 3,400.
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 10,500 Original price was: KSh 10,500.KSh 9,000Current price is: KSh 9,000.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Oppo A74 (128GB/6GB; 48MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 8,100 Original price was: KSh 8,100.KSh 7,400Current price is: KSh 7,400.
| Display | 6.43 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 48MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 6GB |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 11; ColorOS 11.1 |
Out of stock
Out of stock
Category: Oppo
- All Phone Brands, in one place
- Warranty up to 2 Years
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0725-266-766
Additional information
| Operating System | Android 11Android 11 focused on refining communication, simplifying smart device control and bolstering privacy, offering a more tailored and secure experience. |
|---|---|
| Main Camera | 48MP |
| Front Camera | 16MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 6GB |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Oppo A SeriesThe Oppo A Series offers a budget-friendly alternative to the more premium Reno series, providing reliable performance and solid features like AI-enhanced cameras, large batteries, and 5G support in select models. |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Oppo A74 (128GB/6GB; 48MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
KSh 3,900Original price was: KSh 3,900.KSh 3,500Current price is: KSh 3,500. -
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 6,400Original price was: KSh 6,400.KSh 5,700Current price is: KSh 5,700. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 7,500Original price was: KSh 7,500.KSh 6,900Current price is: KSh 6,900. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 7,000Original price was: KSh 7,000.KSh 6,300Current price is: KSh 6,300. -
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
KSh 6,000Original price was: KSh 6,000.KSh 5,400Current price is: KSh 5,400.
Related Smartphones
-9% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A6 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 7000mAh)
KSh 7,100 – KSh 7,700Price range: KSh 7,100 through KSh 7,700
-14% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A6x (256GB/4GB; 13MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 2,400 – KSh 3,700Price range: KSh 2,400 through KSh 3,700
-7% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.