Filter by Deposit
5G
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP Pro-Level AI Camera |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,000mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 16, XOS 16 |
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP Pro-Level AI Camera |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,500mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 16, XOS 16 |
Oppo A6 Pro 5G (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 7000mAh)
KSh 8,300 – KSh 9,200Price range: KSh 8,300 through KSh 9,200| Display | 6.57 Inches, 1080 x 2372 Pixels |
| Camera | 50MP + 2MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 7,000mAh, 80W Fast Charging |
| Software | Android 15, ColorOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo V60 Lite 5G (256GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 5,500 – KSh 6,700Price range: KSh 5,500 through KSh 6,700| Display | 6.77 Inches, 1080 x 2392 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 24GB (12GB + 12GB Extended) |
| Battery | 6,500mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 15, Funtouch 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix GT30 Pro (256GB/12GB; 108MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 108MP + 8MP |
| Storage | 256GB UFS3.1 |
| RAM | 24GB (12GB + 12GB Extended) |
| Battery | 5,500mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Samsung A56 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 20,000 – KSh 21,000Price range: KSh 20,000 through KSh 21,000| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Camera | 50MP + 12MP + 5MP |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A36 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
Rated 5.00 out of 5
KSh 16,000 – KSh 18,500Price range: KSh 16,000 through KSh 18,500
| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP + 5MP |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 6GB/8GB |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A26 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 13,500 – KSh 15,500Price range: KSh 13,500 through KSh 15,500| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP + 2MP |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 6GB/8GB |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 16, One UI 8.1 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Galaxy S24 Ultra (256GB/12GB; 200MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.8 inches, 1440 x 3088 Pixels |
| Camera | 200MP + 50MP + 10MP + 12MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 12GB |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
iPhone 15 Pro Max (256GB/8GB; 48MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.7 Inches, 1290 x 2796 Pixels |
| Camera | 48MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Chipset | Apple A17 Pro |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 15 Pro (256GB/8GB; 48MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.1 Inches, 1179 x 2556 Pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Chipset | Apple A17 Pro |
| Software | iOS 26.2 |
Galaxy S23 Ultra (256GB/12GB; 200MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.8 inches, 1440 x 3088 Pixels |
| Camera | 200MP + 10MP + 10MP + 12MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 12GB |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
iPhone 14 Pro Max (256GB/6GB; 48MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.7 Inches, 1290 x 2796 Pixels |
| Camera | 48MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A16 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 14 Pro (256GB/6GB; 48MP Quad Camera – Certified Renewed)
Rated 5.00 out of 5
| Display | 6.1 Inches, 1179 x 2556 Pixels |
| Camera | 48MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A16 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Galaxy S22 Ultra (256GB/12GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.8 inches, 1440 x 3088 Pixels |
| Camera | 108MP + 12MP + 10MP + 10MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 12GB |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
iPhone 13 Pro Max (256GB/6GB; 12MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.7 Inches, 1284 x 2778 Pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A15 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 13 Pro (256GB/6GB; 12MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.1 Inches, 1170 x 2532 Pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A15 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Galaxy S21 Ultra (128GB/8GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.8 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 108MP + 10MP + 10MP + 12MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
iPhone 12 Pro Max (256GB/6GB; 12MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 1284 x 2778 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + ToF 3D |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A14 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 12 Pro (256GB/6GB; 12MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.1 inches, 1170 x 2532 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + 3D |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A14 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Load more products
Loading...
Showing 1–20 of 24 resultsSorted by latest
The latest 5G ready lipa mdogo mdogo phones include Tecno Camon 40 Pro, Vivo V50 Lite, Vivo V50, Infinix Note 50s, Samsung A26 and Samsung A56.