Vivo V70 FE (512GB/8GB; 200MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 9,000 – KSh 10,500Price range: KSh 9,000 through KSh 10,500
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 7,000 – KSh 10,600Price range: KSh 7,000 through KSh 10,600
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Oppo A73 (128GB/8GB; 16MP Triple Camera; 4040mAh)
KSh 10,500 Original price was: KSh 10,500.KSh 9,700Current price is: KSh 9,700.
| Display | 6.5 inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 16MP + 8MP + 2MP |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,040mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 10; ColorOS 7.2 |
Out of stock
Category: Oppo
- All Phone Brands, in one place
- Warranty up to 2 Years
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0721-114-168
Additional information
| Operating System | Android 10Android 10 redefined the Android experience with gesture navigation, a Dark Theme, and enhanced privacy controls while introducing powerful tools like Live Caption and Focus Mode. |
|---|---|
| Main Camera | 16MP |
| Front Camera | 8MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Network | 5G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Oppo A SeriesThe Oppo A Series offers a budget-friendly alternative to the more premium Reno series, providing reliable performance and solid features like AI-enhanced cameras, large batteries, and 5G support in select models. |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Oppo A73 (128GB/8GB; 16MP Triple Camera; 4040mAh)” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Vivo V70 FE (512GB/8GB; 200MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 9,000 – KSh 10,500Price range: KSh 9,000 through KSh 10,500
-
Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 15,000Original price was: KSh 15,000.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100. -
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 6,300Original price was: KSh 6,300.KSh 5,700Current price is: KSh 5,700. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 7,500Original price was: KSh 7,500.KSh 6,900Current price is: KSh 6,900. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 7,000Original price was: KSh 7,000.KSh 6,300Current price is: KSh 6,300.
Related Smartphones
Oppo Reno 15 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
-7%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A5 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 4,800 – KSh 5,600Price range: KSh 4,800 through KSh 5,600
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A3 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5100mAh)
KSh 5,200 – KSh 6,600Price range: KSh 5,200 through KSh 6,600
-15%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.