Vivo V70 FE (512GB/8GB; 200MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 9,000 – KSh 10,500Price range: KSh 9,000 through KSh 10,500
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 7,000 – KSh 10,600Price range: KSh 7,000 through KSh 10,600
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Tecno Camon 19 Pro (256GB/8GB; 64MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 8,150 Original price was: KSh 8,150.KSh 7,400Current price is: KSh 7,400.
| Display | 6.8 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 256GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB + 5GB Virtual RAM |
| Battery | 5000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 12, HiOS 8.6 |
Out of stock
Category: Tecno
- All Phone Brands, in one place
- Warranty up to 2 Years
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0721-114-168
Additional information
| Operating System | Android 12Android 12 represented a comprehensive overhaul, blending style with substance to deliver a more intuitive and visually striking user experience. |
|---|---|
| Main Camera | 64MP |
| Front Camera | 16MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Network | 5G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Tecno Camon Series |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Tecno Camon 19 Pro (256GB/8GB; 64MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Vivo V70 FE (512GB/8GB; 200MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 9,000 – KSh 10,500Price range: KSh 9,000 through KSh 10,500
-
Vivo V70 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 15,000Original price was: KSh 15,000.KSh 13,100Current price is: KSh 13,100. -
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 6,300Original price was: KSh 6,300.KSh 5,700Current price is: KSh 5,700. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 7,500Original price was: KSh 7,500.KSh 6,900Current price is: KSh 6,900. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 7,000Original price was: KSh 7,000.KSh 6,300Current price is: KSh 6,300.
Related Smartphones
-10% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Pop 20 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,200Price range: KSh 2,700 through KSh 3,200
-7%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
KSh 3,900 – KSh 4,100Price range: KSh 3,900 through KSh 4,100
-13%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Pop 10 Pro (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 6000mAh)
-6%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.