Ksh 5k to 7k
Oppo A6 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 7000mAh)
KSh 7,100 – KSh 7,700Price range: KSh 7,100 through KSh 7,700| Display | 6.75 Inches, 720 x 1570 Pixels |
| Camera | 50MP + 2MP |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 7,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, ColorOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,150mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP Pro-Level AI Camera |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,000mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 16, XOS 16 |
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP + 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,150mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Redmi Note 15 Pro (512GB/12GB; 200MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 7,800 – KSh 9,600Price range: KSh 7,800 through KSh 9,600| Display | 6.77 Inches, 1080 x 2392 Pixels |
| Camera | 200MP F1.7 + 8MP F2.2 |
| Storage | 512GB/256GB UFS 2.2 |
| RAM | 12GB/8GB LPDDR4X |
| Battery | 6,500mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HyperOS 2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A6 Pro 5G (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 7000mAh)
KSh 8,300 – KSh 9,200Price range: KSh 8,300 through KSh 9,200| Display | 6.57 Inches, 1080 x 2372 Pixels |
| Camera | 50MP + 2MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 7,000mAh, 80W Fast Charging |
| Software | Android 15, ColorOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark Slim (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB; MicroSD Up to 1TB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Samsung A17 (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,500 – KSh 7,500Price range: KSh 6,500 through KSh 7,500| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Camera | 50MP + 5MP + 2MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 4GB/6GB |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 16, One UI 8.1 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo V60 Lite 5G (256GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 5,500 – KSh 6,700Price range: KSh 5,500 through KSh 6,700| Display | 6.77 Inches, 1080 x 2392 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 24GB (12GB + 12GB Extended) |
| Battery | 6,500mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 15, Funtouch 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Realme C75x (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5600mAh)
KSh 4,100 – KSh 4,600Price range: KSh 4,100 through KSh 4,600| Display | 6.67 Inches, 720 x 1604 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Dynamic) |
| Battery | 5,600mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, Realme UI 6.0 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 40 Pro (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Camon 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Philips Omni 10 (256GB/8GB; 108MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 108MP + 0.08MP |
| Memory | 256GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 13 |
| Deposit | Ksh 5,900 |
| Installments | Ksh 95 Daily |
Realme C75 (512GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6000mAh)
KSh 4,900 – KSh 6,000Price range: KSh 4,900 through KSh 6,000| Display | 6.72 Inches, 2400 x 1080 FHD+ |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 512GB/256GB/128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Dynamic) |
| Battery | 6,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 14, Realme UI 5.0 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 30s (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 2MP + AI Lens |
| Storage | 128GB |
| RAM | 12GB (6GB + 6GB Extended) |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
Samsung A42 5G (128GB/6GB; 48MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 48MP + 8MP + 5MP + 5MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 6GB |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 13, One UI 5 |
Galaxy Note 20 (128GB/8GB; 64MP Triple Camera; 4300mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 1080 x 2400 pixels |
| Camera | 12MP + 64MP + 12MP triple |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,300mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13, OneUI 5 |
Motorola Moto G Stylus 5G (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 2712 x 1220 Pixels |
| Camera | 50MP + 13MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, 68W Fast Charging |
| Software | Android 15 |
Showing all 18 resultsSorted by latest