Realme C85 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 6,000 Original price was: KSh 6,000.KSh 5,200Current price is: KSh 5,200.
Vivo Y21d (256GB/6GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 3,600 – KSh 4,000Price range: KSh 3,600 through KSh 4,000
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Infinix Hot 8 (64GB/4GB; 13MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 4,400 Original price was: KSh 4,400.KSh 3,800Current price is: KSh 3,800.
| Display | 6.52 inches, 720 x 1600 pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 2MP + VGA |
| Storage | 64GB, MicroSD up to 128GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5,000mAh, Li-Po |
| Software |
Android 9.0 Pie
|
Out of stock
Out of stock
Category: Infinix
- All Phone Brands, in one place
- 12 Months Warranty
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0725-266-766
Additional information
| Main Camera | 13MP |
|---|---|
| Front Camera | 8MP |
| Storage | 64GB |
| RAM | 4GB |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Rear Mounted |
| Series | Infinix Hot SeriesThe Infinix Hot Series excels in providing affordable smartphones with reliable performance, long battery life, and stylish designs. While it prioritizes affordability, it competes closely with higher-end series like the Infinix Zero Series. |
| Deposit | Ksh 2k to 4k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Infinix Hot 8 (64GB/4GB; 13MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
KSh 3,900Original price was: KSh 3,900.KSh 3,500Current price is: KSh 3,500. -
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 8,500Original price was: KSh 8,500.KSh 7,600Current price is: KSh 7,600. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 9,500Original price was: KSh 9,500.KSh 8,800Current price is: KSh 8,800. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 9,000Original price was: KSh 9,000.KSh 8,300Current price is: KSh 8,300. -
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
KSh 8,500Original price was: KSh 8,500.KSh 7,800Current price is: KSh 7,800.
Related Smartphones
Infinix Smart 20 (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 5200mAh)
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
Infinix Hot 60i (128GB/6GB; 50MP Dual Camera; 5160mAh)
-14%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.