Itel City 200 (128GB/4GB; 50MP Camera; 5200mAh)
KSh 3,700 Original price was: KSh 3,700.KSh 3,400Current price is: KSh 3,400.
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 10,500 Original price was: KSh 10,500.KSh 9,000Current price is: KSh 9,000.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Infinix Hot 12 (128GB/6GB; 13MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 5,400 Original price was: KSh 5,400.KSh 4,800Current price is: KSh 4,800.
| Display | 6.82 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 2MP + QVGA |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 6GB |
| Battery | 5,000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 12, XOS 10.6 |
Out of stock
Out of stock
Category: Infinix
- All Phone Brands, in one place
- Warranty up to 2 Years
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0725-266-766
Additional information
| Main Camera | 13MP |
|---|---|
| Front Camera | 8MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 6GB |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Rear Mounted |
| Series | Infinix Hot SeriesThe Infinix Hot Series excels in providing affordable smartphones with reliable performance, long battery life, and stylish designs. While it prioritizes affordability, it competes closely with higher-end series like the Infinix Zero Series. |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Infinix Hot 12 (128GB/6GB; 13MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
KSh 3,900Original price was: KSh 3,900.KSh 3,500Current price is: KSh 3,500. -
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 6,400Original price was: KSh 6,400.KSh 5,700Current price is: KSh 5,700. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 7,500Original price was: KSh 7,500.KSh 6,900Current price is: KSh 6,900. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 7,000Original price was: KSh 7,000.KSh 6,300Current price is: KSh 6,300. -
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
KSh 6,000Original price was: KSh 6,000.KSh 5,400Current price is: KSh 5,400.
Related Smartphones
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
-14%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.