Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 6,500 Original price was: KSh 6,500.KSh 5,400Current price is: KSh 5,400.
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 7,000 – KSh 10,600Price range: KSh 7,000 through KSh 10,600
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Tecno Spark 9 Pro (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh
KSh 6,400 Original price was: KSh 6,400.KSh 5,800Current price is: KSh 5,800.
| Display | 6.6 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP+ 2MP + 2MP |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 12, HiOS 8.6 |
Out of stock
Category: Tecno
- All Phone Brands, in one place
- Warranty up to 2 Years
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0721-114-168
Additional information
| Operating System | Android 12Android 12 represented a comprehensive overhaul, blending style with substance to deliver a more intuitive and visually striking user experience. |
|---|---|
| Main Camera | 50MP |
| Front Camera | 32MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 4GB |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Tecno Spark Series |
| Deposit | Ksh 5k to 7k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Tecno Spark 9 Pro (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 6,500Original price was: KSh 6,500.KSh 5,400Current price is: KSh 5,400. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 7,500Original price was: KSh 7,500.KSh 6,900Current price is: KSh 6,900. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 7,000Original price was: KSh 7,000.KSh 6,300Current price is: KSh 6,300. -
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
KSh 6,200Original price was: KSh 6,200.KSh 5,400Current price is: KSh 5,400. -
Oppo A6x (256GB/4GB; 13MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 3,500 – KSh 3,700Price range: KSh 3,500 through KSh 3,700
Related Smartphones
-11% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Spark 40 Pro (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
-6%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 40 Pro (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
-5%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
-7%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.