Oppo A6 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 7000mAh)
KSh 7,100 – KSh 7,700Price range: KSh 7,100 through KSh 7,700
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 10,500 Original price was: KSh 10,500.KSh 9,000Current price is: KSh 9,000.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Tecno Spark 6 Go (32GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,900 Original price was: KSh 3,900.KSh 3,200Current price is: KSh 3,200.
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP F1.8 + AI Lens |
| Storage | 32GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh, 10W Fast Charging |
| Software | Android 10 Go edition; HiOS 6.2 |
Out of stock
Out of stock
Category: Tecno
- All Phone Brands, in one place
- Warranty up to 2 Years
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0721-114-168
Additional information
| Operating System | Android 10Android 10 redefined the Android experience with gesture navigation, a Dark Theme, and enhanced privacy controls while introducing powerful tools like Live Caption and Focus Mode. |
|---|---|
| Main Camera | 13MP |
| Front Camera | 8MP |
| Storage | 32GB |
| RAM | 3GB |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Rear Mounted |
| Series | Tecno Spark Series |
| Deposit | Ksh 4k to 5k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Tecno Spark 6 Go (32GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 6,300Original price was: KSh 6,300.KSh 5,700Current price is: KSh 5,700. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 7,500Original price was: KSh 7,500.KSh 6,900Current price is: KSh 6,900. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 7,000Original price was: KSh 7,000.KSh 6,300Current price is: KSh 6,300. -
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
KSh 6,200Original price was: KSh 6,200.KSh 5,400Current price is: KSh 5,400. -
Oppo A6x (256GB/4GB; 13MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 2,400 – KSh 3,700Price range: KSh 2,400 through KSh 3,700
Related Smartphones
-10% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
-10% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
-9% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno MegaPad SE (256GB/8GB; 8MP Dual Camera; 7000mAh)
KSh 4,500 – KSh 5,300Price range: KSh 4,500 through KSh 5,300
-6%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.