Filter by Deposit
Filter by Series
Tecno
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
| Display | 6.78 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP AI Triple |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB (4GB + 4GB Extended) |
| Battery | 6700mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,150mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP + 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,150mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Tecno Pop 20 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,000 – KSh 3,200Price range: KSh 2,000 through KSh 3,200| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 8GB (4GB + 4GB Extended) |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno MegaPad SE (256GB/8GB; 8MP Dual Camera; 7000mAh)
| Display | 11 Inches, 800 x 1280 Pixels |
| Camera | 8MP |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 7000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 15 |
Tecno Spark Slim (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB; MicroSD Up to 1TB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Spark 40 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Spark 40 Pro (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB / 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Pop 10 (64GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Storage | 64GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
Tecno Camon 40 Pro (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Camon 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Camon 30s (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 2MP + AI Lens |
| Storage | 128GB |
| RAM | 12GB (6GB + 6GB Extended) |
| Battery | 5,000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 14, HiOS 14 |
Showing all 13 resultsSorted by latest
Shop for the latest Tecno Phones such as Camon 40, Camon 40 Pro, Camon 30, Spark 30, Spark 30c, Camon 30s and Tecno Smart 9 on lipa mdogo mdogo.