Filter by Deposit
Filter by Series
Mophones
Galaxy S24 Ultra (256GB/12GB; 200MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.8 inches, 1440 x 3088 Pixels |
| Camera | 200MP + 50MP + 10MP + 12MPย |
| Storage | 256GB |
| RAM | 12GB |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
iPhone 15 Pro Max (256GB/8GB; 48MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.7 Inches, 1290 x 2796 Pixels |
| Camera | 48MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Chipset | Apple A17 Pro |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 15 Pro (256GB/8GB; 48MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.1 Inches, 1179 x 2556 Pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 8GB |
| Chipset | Apple A17 Pro |
| Software | iOS 26.2 |
Galaxy S23 Ultra (256GB/12GB; 200MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.8 inches, 1440 x 3088 Pixels |
| Camera | 200MP + 10MP + 10MP + 12MPย |
| Storage | 256GB |
| RAM | 12GB |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
iPhone 14 Pro Max (256GB/6GB; 48MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.7 Inches, 1290 x 2796 Pixels |
| Camera | 48MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GBย |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A16 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 14 Pro (256GB/6GB; 48MP Quad Camera – Certified Renewed)
Rated 5.00 out of 5
| Display | 6.1 Inches, 1179 x 2556 Pixels |
| Camera | 48MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A16 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 13 Pro Max (256GB/6GB; 12MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.7 Inches, 1284 x 2778 Pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A15 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 13 Pro (256GB/6GB; 12MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.1 Inches, 1170 x 2532 Pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + Depth |
| Storage | 256GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A15 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Galaxy S21 Ultra (128GB/8GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.8 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 108MP + 10MP + 10MP + 12MPย |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
Galaxy S21 Plus (128GB/8GB; 64MP Triple Camera; 4800mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Camera | 12MP + 64MP + 12MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,800mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
iPhone 12 Pro Max (256GB/6GB; 12MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 1284 x 2778 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + ToF 3D |
| Storage | 256GBย |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A14 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
iPhone 12 Pro (256GB/6GB; 12MP Quad Camera – Certified Renewed)
| Display | 6.1 inches, 1170 x 2532 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP + 3D |
| Storage | 256GBย |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Apple A14 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Galaxy S20 Plus (128GB/8GB; 64MP Quad Camera; 4500mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 12MP + 64MP + 12MP + 3D quad |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,500mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13; One UI 5 |
Galaxy S20 Ultra (128GB/8GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.9 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 108MP + 12MP + 48MP + VGA |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13; One UI 5 |
Galaxy Note 20 Ultra (128GB/8GB; 108MP Triple Camera; 4500mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.9 inches, 1440 x 3088 pixels |
| Camera | 108MP + 12MP + 12MP triple |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,500mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13, OneUI 5 |
Galaxy Note 20 (128GB/8GB; 64MP Triple Camera; 4300mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 1080 x 2400 pixels |
| Camera | 12MP + 64MP + 12MP triple |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,300mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13, OneUI 5 |
Motorola Moto G Stylus 5G (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh – Certified Renewed)
| Display | 6.7 inches, 2712 x 1220 Pixels |
| Camera | 50MP + 13MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, 68W Fast Charging |
| Software | Android 15 |
iPhone 11 Pro Max (256GB/4GB; 12MP Quad Camera- Certified Renewed)
| Display | 6.5 inches, 1242 x 2688 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP + 12MP Triple |
| Storage | 256GB |
| RAM | 4GB |
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera – Certified Renewed)
KSh 7,000 – KSh 10,600Price range: KSh 7,000 through KSh 10,600| Display | 6.1 inches, 828 x 1792 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP Dual |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 4GB |
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Software | iOS 26.2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Showing all 19 resultsSorted by latest
Shop for Samsung smartphones and iPhones on the Mophones lipa mdogo mdogo payment plan, at deposits starting Ksh 6,000 and affordable weekly installments.