Realme C85 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 6,000 Original price was: KSh 6,000.KSh 5,200Current price is: KSh 5,200.
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 10,500 Original price was: KSh 10,500.KSh 9,000Current price is: KSh 9,000.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Redmi Note 12 (128GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 9,800 Original price was: KSh 9,800.KSh 8,200Current price is: KSh 8,200.
| Display | 6.67 Inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.8 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 8MP + 2MP |
| Storage | 128GB; MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,080mAh, 67W Fast Charging |
| Software | Android 12, MIUI 13 |
Out of stock
Out of stock
Category: Redmi
- All Phone Brands, in one place
- 12 Months Warranty
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0725-266-766
Additional information
| Operating System | Android 12Android 12 represented a comprehensive overhaul, blending style with substance to deliver a more intuitive and visually striking user experience. |
|---|---|
| Main Camera | 50MP |
| Front Camera | 13MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Redmi Note SeriesThe Redmi Note Series offers a premium user experience with its high-resolution cameras, AMOLED displays and long-lasting batteries, all wrapped up in a budget-friendly package. |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Redmi Note 12 (128GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
KSh 3,900Original price was: KSh 3,900.KSh 3,500Current price is: KSh 3,500. -
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 8,500Original price was: KSh 8,500.KSh 7,600Current price is: KSh 7,600. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 9,500Original price was: KSh 9,500.KSh 8,800Current price is: KSh 8,800. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 9,000Original price was: KSh 9,000.KSh 8,300Current price is: KSh 8,300. -
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
KSh 8,000Original price was: KSh 8,000.KSh 7,200Current price is: KSh 7,200.
Related Smartphones
Redmi A7 Pro (128GB/4GB; 13MP Triple Camera; 6000mAh)
-9% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Redmi Note 15 Pro (512GB/12GB; 200MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 6,400 – KSh 8,000Price range: KSh 6,400 through KSh 8,000
-12% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Redmi Note 15 (256GB/8GB; 108MP Triple Camera; 6000mAh)
KSh 4,500 – KSh 5,100Price range: KSh 4,500 through KSh 5,100
-16%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.