Filter by Deposit
Ksh 2k to 4k
Itel City 200 (128GB/4GB; 50MP Camera; 5200mAh)
| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP |
| Storage | 128GB UFS 2.2 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 5,200mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
| Display | 6.78 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP AI Triple |
| Storage | 128GB / 256GB |
| RAM | 8GB (4GB + 4GB Extended) |
| Battery | 6700mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Redmi A7 Pro (128GB/4GB; 13MP Triple Camera; 6000mAh)
| Display | 6.9 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + Auxiliary lens |
| Storage | 128GB/64GB UFS 2.2 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 6000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 16, Xiaomi HyperOS 3 |
Vivo Y05 (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,200Price range: KSh 2,700 through KSh 3,200| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 8MP F2.0 |
| Storage | 128GB/64GB eMMC 5.1 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 6,500mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 16, OriginOS 6.0 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Smart 20 (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 720 x 1576 Pixels |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5,200mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 16 (Go Edition), XOS 16 |
Tecno Pop 20 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,200Price range: KSh 2,700 through KSh 3,200| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 8GB (4GB + 4GB Extended) |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A6x (256GB/4GB; 13MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 2,400 – KSh 3,700Price range: KSh 2,400 through KSh 3,700| Display | 6.75 Inches, 720 x 1570 Pixels |
| Camera | 13MP F2.2 |
| Storage | 256GB/128GB/64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 6,500mAh, 5W Reverse Charging |
| Software | Android 15, ColorOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno MegaPad SE (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 7000mAh)
| Display | 11 Inches, 800 x 1280 Pixels |
| Camera | 8MP |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 7000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 15 |
Redmi 15C (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,600Price range: KSh 2,700 through KSh 3,600| Display | 6.9 Inches, 1600 x 720 Pixels |
| Camera | 50MP + Auxiliary lens |
| Storage | 128GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 6000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 15, HyperOS 2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Realme Note 60x (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,400 – KSh 2,500Price range: KSh 2,400 through KSh 2,500| Display | 6.67 Inches, 720 x 1604 Pixels |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Storage | 128GB/64GB; MicroSD up to 2TB |
| RAM | 8GB (4GB + 4GB Dynamic) |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Realme UI 5.0 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Elimutab ET01 Pro (32GB/3GB; 3MP Camera; 4500mAh)
| Display | 8.0 Inches, 800 x 1280 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 2MP + 3MP |
| Memory | 32GB Storage; 3GB RAM |
| Battery | 4500mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 12 |
| Deposit | Ksh 2,700 |
| Installments | Ksh 70 Daily |
Vivo Y21d (256GB/6GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 3,600 – KSh 4,000Price range: KSh 3,600 through KSh 4,000| Display | 6.68 Inches, 720 x 1608 Pixels |
| Camera | 50MP + 0.08MP |
| Memory | 256GB/128GB eMMC 5.1 |
| RAM | 12GB (6GB + 6GB Extended) |
| Battery | 6,500mAh, 44W Fast Charging |
| Software | Android 15, FuntouchOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Hot 60i (128GB/6GB; 50MP Dual Camera; 5160mAh)
| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP + Auxiliary Lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 8GB/6GB/4GB |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB / 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Pop 10 (64GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Storage | 64GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
Infinix Smart 10 (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,500 – KSh 2,800Price range: KSh 2,500 through KSh 2,800| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 4GB/3GB |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 (Go Edition), XOS 15.1 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Itel City 100 (128GB/6GB; 13MP Camera; 5200mAh)
| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP |
| Storage | 256GB/128GB UFS 2.2 |
| RAM | 4GB/6GB LPDDR4X |
| Battery | 5,200mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 14, Itel OS 14.5 |
Vivo Y04 (64GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5500mAh)
| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP F2.2 + 0.08MP F3.0 |
| Storage | 128GB/64GB eMMC 5.1 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 5,500mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, FuntouchOS 14 |
Philips Essense 20 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,600 – KSh 4,800Price range: KSh 3,600 through KSh 4,800| Display | 6.56 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB/4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14 |
| Deposit | 256GB – Ksh 4,800; 128GB – Ksh 3,600 |
| Installments | 256GB – Ksh 80 Daily; 128GB – Ksh 60 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Philips Essense 10 (128GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,200Price range: KSh 2,700 through KSh 3,200| Display | 6.56 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 2MP |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 3GB/4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14 |
| Deposit | 128GB – Ksh 3,200; 64GB – Ksh 2,700 |
| Installments | 128GB – Ksh 55 Daily; 64GB – Ksh 50 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Load more products
Loading...
Showing 1–20 of 23 resultsSorted by latest
Shop for lipa mdogo mdogo phones at under Ksh 4k deposit from top brands such as Samsung, Oppo, Infinix, HMD, Realme, Itel, Vivo and Tecno.