Realme C85 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 7000mAh)
KSh 6,000 Original price was: KSh 6,000.KSh 5,200Current price is: KSh 5,200.
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 10,500 Original price was: KSh 10,500.KSh 9,000Current price is: KSh 9,000.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Tecno Spark 10 Pro (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 8,200 Original price was: KSh 8,200.KSh 7,500Current price is: KSh 7,500.
| Display | 6.8 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 128GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB + 8GB Virtual RAM |
| Battery | 5000mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 13, HiOS 12.6 |
Out of stock
Out of stock
Category: Tecno
- All Phone Brands, in one place
- Warranty up to 2 Years
- Payment on delivery accepted
- Kuja tu na Deposit na ID, Tutakusort!
-
Lipa Mdogo Mdogo Center: NEW AL NOOR EXHIBITIONS, 1st Floor, Shop B20. Kenneth Matiba Road, Nairobi CBD.
-
Calls/WhatsApp: 0721-114-168
Additional information
| Operating System | Android 13While Android 12 introduced bold visual and functional changes, Android 13 refined these with expanded customization, enhanced privacy tools, and improved media and multitasking features. |
|---|---|
| Main Camera | 50MP |
| Front Camera | 32MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Tecno Spark Series |
| Deposit | Ksh 7k to 10k |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Tecno Spark 10 Pro (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)” Cancel reply
Trending Smartphones
-
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
KSh 3,900Original price was: KSh 3,900.KSh 3,500Current price is: KSh 3,500. -
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
KSh 6,400Original price was: KSh 6,400.KSh 5,700Current price is: KSh 5,700. -
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
KSh 7,500Original price was: KSh 7,500.KSh 6,900Current price is: KSh 6,900. -
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
KSh 7,000Original price was: KSh 7,000.KSh 6,300Current price is: KSh 6,300. -
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
KSh 6,000Original price was: KSh 6,000.KSh 5,400Current price is: KSh 5,400.

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.